26 roere fra Silkeborg Kajakklub har vundet enten DM, NM medalje eller EM i 2012.

Silkeborg Kajakklub har indstillet 26 roere, der enten har vundet et Dansk Mesterskab, eller medalje ved Nordiske Mesterskaber eller Europamesterskaber i 2012 sæsonen. De 26 roere mødes til et arrangement i Jysk Arena torsdag d. 28. februar, hvor også familie, trænere og ledere er inviteret. Emil Stær får Tips Pokalen, og en medfølgende check overrakt, og spændende bliver det også om Finn Pape bliver kåret til Årets Idrætsleder. Finn er nomineret sammen med to andre ledere.

U10 piger. 

Frida Bernth Davidsen                          DM K1 Maraton

U10 drenge. 

Jeppe Maretti                                         DM K1 Maraton

                                                                 DM  4 x 200m stafet (U12)

U12 piger. 

Caroline Emilie Faurschou                   DM K1 200m

                                                                 DM K1 500m

                                                                 DM K1 1250m

                                                                 DM K1  4 x 200m stafet

                                                                 DM K1 Maraton

U12 drenge. 

Jacob Lomholt                                       DM K1 4 x 200m stafet

Thorbjørn Rask                                     DM K1 200m

                                                                 DM K1 500m

                                                                 DM K1 1250m

                                                                 DM K1  4 x 200m stafet

                                                                 DM K1  4 x 200m stafet (U14)

                                                                 DM K1 Maraton

                                                                 DM Ergometer 500m

U14 piger. 

Cathrine Rask                                        DM K1 200m

                                                                 DM K1 500m

                                                                 DM K1 2500m

                                                                 DM K1  4 x 200m stafet

                                                                 DM K2 200m

                                                                 DM K2 500m

                                                                 DM K1 Maraton

                                                                 DM K2 Maraton (U16)

Frederikke Maretti                                DM K1  4 x 200m stafet

                                                                DM K2 Maraton

Freya Vium Madsen                            DM K2 200m

Mette Gravesen                                    DM K2 500m

Line Langelund                                     DM K2 Maraton

U14 drenge. 

Emil Skovgaard                                     NM Sølv, K1  4 x 200m stafet (U16)

                                                DM K1 200m

                                                                 DM K1 500m

                                                                 DM K1 2500m

                                                                 DM K1  4 x 200m stafet

                                                                 DM K2 500m

                                                                 DM K2 Maraton

                                                                 DM Ergometer 200m

                                                                 DM Ergometer 500m

 U16 piger. 

Anne-Sofie Winther                             NM K1  4 x 200m stafet

                                                                 NM K4 200m

                                                                 NM K4 500m

                                                                 DM K2 Maraton

Katrine Græsbøll Christensen             NM K1  4 x 200m stafet

                                                                 NM K2 200m

                                                                 NM K2 500m

                                                                 NM K2 2500m

                                                                 NM K4 200m

                                                                 NM K4 500m

                                                                 DM K1  4 x 200m stafet

                                                                 DM K1  4 x 200m stafet (U18)

                                                                 DM K1 Maraton

                                                                 DM K2 200m

                                                                 DM K2 500m

                                                                 DM K2 2500m

Nanna Aagaard                                     NM K1  4 x 200m stafet

                                                                 NM K4 200m

                                                                 NM K4 500m

Christina Winther                                 NM Sølv K2 2500m

                                                                 NM Sølv K4 200m

U16 drenge. 

Mads Brandt Pedersen                        NM Sølv  K1 2500m

                                                                 NM Sølv  K4 500m

                                                                DM K1 Maraton

                                                                DM K2 2500m

                                                                DM K2 Maraton

Mikkel Thybo                                        NM K1 200m

                                                                 NM K1  4 x 200m stafet

                                                                 NM K2 200m

                                                                 NM K4 200m

                                                                 NM K4 500m

                                                                 DM K1  4 x 200m stafet

                                                                 DM K2 200m

Morten Graversen                                NM K1 500m

                                                                 NM K1 2500m

                                                                 NM K4 500m

                                                                 DM K1 2500m

                                                                 DM K1  4 x 200m stafet

                                                                 DM K2 Maraton

                                                                 DM Ergometer 1000m

Søren Maretti                                         NM K2 200m

                                                                 NM K2 2500m

                                                                 NM K4 200m

                                                                 DM K1  4 x 200m stafet

                                                                 DM K2 200m

                                                                 DM K2 2500m

 U18 mænd. 

Casper Pretzmann                                 NM K4 1000m

                                                                 DM K1  4 x 200m

                                                                 DM K1 Maraton

                                                                 DM K2 500m

                                                                 DM K2 1000m

                                                                 DM K2 Maraton

Jeppe Jensby                                         NM K2 5000m

                                                                 NM K4 500m

                                                                 NM K4 1000m

                                                                 DM K1  4 x 200m stafet

                                                                 DM K2 500m

                                                                 DM K2 1000m

                                                                 DM K2 Maraton

Sebastian Søndergaard                        DM K1  4 x 200m stafet

U21 / U23 / senior damer. 

Annemia Pretzmann                             NM K1 Maraton (U23)

                                                                NM K2 5000m (U21)

                                                                DM K2 Maraton (senior)

                                                                DM K4 500m (senior)

Senior mænd. 

Emil Stær                                                 EM K4 1000m

                                                                 DM K4 1000m

Mænd, master +65 

Hans Jørgen Pape                                 DM K2 Maraton

Leif Kristensen                                      DM K2 Maraton