Landsholdsudtagelser U16 / U18 og U23

19 af Silkeborg Kajakklubs talenter er blevet udtaget til bruttolandsholdene.

Dansk Kano og Kajakforbund har netop udtaget U16, U18 og U23 bruttolandsholdene til vinterens træning og iagttagelsessamlinger.

Udtagelserne er :

U16: 

Cathrine Rask, Silkeborg

Stine Høy Møller, Vejle

Josefine Balslev-Eriksen, Holte

Line Langelund, Silkeborg

Mette Gravesen, Silkeborg

Helene Fabrin-Brasted, Vallensbæk

Linea Ebbesen, 361

Caroline E. Faurschou, Silkeborg

Frederikke Maretti, Silkeborg

Lykke Knudsen, Vallensbæk

Caroline Mogensen, 361

Anne Hauge Sørensen, Køge

Freya Vium Madsen, Silkeborg

Sigrid Bøgh Jensen, Struer

Emil Skovgaard, Silkeborg

Victor S. Jørgensen, Lyngby

Jonas Hall-Andersen, Sundby

Mads Thomsen, Pagaj

Mathias B. Nielsen, Esrum

Rasmus Alsbæk, Maribo

Johan Te Pas, Vejle

Rasmus Brandenhoff Lind, Vallensbæk

Simon Schuldt-Jensen, Holte

Kristian Brandstrup, Nybro-Furå

Wishwa Dewa, Vallensbæk 

Andreas Junker, Vallensbæk

Christian Olsen, Esrum

Mads Groth, Maribo

 

U18

Emma Jørgensen, Maribo

Julie Frølund, Vallensbæk

Katrine Græsbøll Chr.  Silkeborg

Pernille Knudsen, Gladsaxe

Louisa Roking, Vallensbæk

Bolette Nyvang, Holte

Christina Winther, Silkeborg

Nanna Aagaard, Silkeborg

Anne-Sofie Winther, Silkeborg

Caya Borgen, Maribo                

Stas Magdych, Maribo

Morten Graversen, Silkeborg

Frederik V. Rasmussen, 361

Anders Lundberg, Esrum

Nicolai Winther, Silkeborg

William Hansen, Sorø

Mads Brandt Pedersen, Silkeborg

Søren Maretti, Silkeborg

Mikkel Ibsen, Maribo

Mikkel Thybo, Silkeborg

Tommas Nielsen, Vallensbæk

Jonathan Dagnæs,Silkeborg  

U23

Amalie Thomsen, Limfjorden

Ida Villumsen, 361

Maja Rosenkrands, Sorø

Emilie Petersen, Maribo

Louise W. Madsen, Skovshoved

Rikke Jørgensen, Maribo

Emilie Rosenkilde, Skovshoved

Sofie Jørgensen, Maribo

Lisa Stuart, Hvidovre

Casper Pretzmann, Silkeborg

Lasse Bro Madsen, Vallensbæk                 

Orion Pilo, Maribo

Jens Visbech, Maribo

Nicolai Mørcke, Maribo

Troels Lund, Neptun

Marcus Boesen, Vejle Å

Jeppe Jensby, Silkeborg

Kasper Stig Henriksen, Marselisborg

Jesper Beer, Limfjorden

Martin Møller, Vejle Å

 

Tillykke til Jer alle med udtagelserne! 

Læs udtagelsesbrev her:   

http://kano-kajak.org/2013/10/18/samling-for-2014-bruttohold-u16-u18-og-u23/